logotypy

KAMBUD F.H.U. MYJ-SAM EMI-DOM MARIUSZ STOSIO realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. Zakup nowoczesnych maszyn kamieniarskich w celu wprowadzenia nowych produktów na rynek.
Celem głównym projektu jest zakup innowacyjnych maszyn dla przemysłu kamieniarskiego w celu wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań technologicznych i produktowych na rynku obróbki kamienia.

AKTUALNE CENY NAGROBKÓW PODAJEMY TELEFONICZNIE

  • O Nas
  • Technologia
  • Kopalnia granitów

Kopalnia granitów

Najlepszej jakości granit wydobywany w kopalniach

Granit to materiał znany już od wieków. Kamień ten w zależności od kształtu, koloru i rozmiaru znajdował różnorodne zastosowanie – jako ozdoba, zabawka, narzędzie, broń, ale przede wszystkim jako materiał stosowany w budownictwie, gdzie stosowany jest już od tysięcy lat. To z niego wykonane są egipskie piramidy czy świątynie, gmachy i inne budowle starożytnej Grecji i Rzymu. W Polsce na masową skalę pojawił się za czasów Kazimierza Wielkiego. W przedwojennej II Rzeczypospolitej Polskiej używany był do brukowania ulic i jako uzupełnienie murów ceglanych. W chwili obecnej znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie ogólnym jako materiał konstrukcyjny i jako surowiec do wytwarzania płyt okładzinowych i posadzek, wytwarza się z niego także pomniki, nagrobki, grobowce, kostkę brukową, krawężniki, płyty chodnikowe itp.

Nasze wyroby pochodzą ze sprawdzonych źródeł

Wydobycie skały granitowej występującej na powierzchni ziemi odbywa się metodą odkrywkową w kamieniołomach. Surowiec ten występuje powszechnie na wszystkich kontynentach, wydobywany jest na dużą skalę w Indiach, Chinach, Brazylii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, a w Europie w Skandynawii, na wyspach brytyjskich, Francji i Hiszpanii. W Polsce główne jego złoża występują na Dolnym Śląsku i Sudetach (Karkonosze, ziemia kłodzka, masyw strzeliński, masyw strzegomski).

Kopalnia granitu

Kopalnia granitu

Kopalnia granitu

Kopalnia granitu

Kopalnia granitu

Kopalnia granitu

Kopalnia w Szwecji

Kopalnia w Szwecji

Kopalnia w Szwecji

Kopalnia w Szwecji

Kopalnia w Szwecji

Kopalnia w Szwecji